2017 - Talent kapel

Koncem dubna (27. 4. 2017) se uskutečnil již druhý ročník Soutěže kapel v rámci VŠE hledá talent, na kterém vystoupilo sedm talentovaných kapel ve Vencovského aule.

Jednotlivé kapely zahrály tři songy dle vlastního výběru. Nápadům ani žánrům se nekladly žádné meze. Soutěž byla otevřena všem studentům, absolventům i zaměstnancům VŠE a jedinou podmínkou účasti bylo složení kapely minimálně ze dvou členů z VŠE.

Soutěžící kromě peněžních výher také mohli získat možnost vystupovat na akcích partnerů a také na společenských událostech VŠE, především v Lucerně na Reprezentačním plese VŠE ve středu 6. prosince 2017.

Hudební kapely předvedly různé žánry od metalu, přes pop rock až po swing z roku 1945 a taktéž nechyběla ani vlastní tvorba.

Divokou kartu získala kapela Highlights. Jde o možnost vystupovat na VŠEfestu ve čtvrtek 28. září 2017. Konečné umístnění soutěžících můžete vidět níže:

• 1. místo: Highlights
  • 2. místo: Molotov party
  • 3. místo: Kohoutí stopa

Akce byla velmi úspěšná a fanouškovská základna nenechala Vencovského aulu klidnou. Těšíme se na Vás znovu za rok.

Pokud byste se chtěli dozvědět více, tak se staňte našimi fanoušky na Facebooku tady.

2016 - Talent kapel

Ve čtvrtek 28. 4. 2016 proběhl první ročník soutěže VŠE HLEDÁ TALENT – SOUTĚŽ KAPEL. Jedná se o nový projekt úspěšné talentové soutěže, kterou pořádá Vysoká škola ekonomická v Praze již šest let. V soutěži VŠE HLEDÁ TALENT se za tu dobu objevila řada skvělých umělců, akrobatů, tanečníků, ale především zpěváků, hudebníků i kapel. Díky velkému zájmu v této kategorii vznikla samostatná soutěž určená právě pouze pro hudební skupiny. Vítězové (1. a 2. místo) budou vystupovat na podzim na každoročním Reprezentačním plesu VŠE v Lucerně, který se letos bude konat ve středu 30. listopadu.

Do finále prvního ročníku postoupilo sedm kapel. Podmínkou účasti v soutěži jsou alespoň dva členové kapely, kteří jsou studenti, absolventi či zaměstnanci VŠE. Celkový počet přihlášek do soutěže převyšoval 20 hudebních skupin.

Jako první kapela večera vystoupila Lucky Luciano v jazzovém stylu, jejichž název je mimochodem i jménem slavného mafiána z 30. let. Druhou v pořadí byla kapela Other Way, která rozburácela Vencovského aulu s vlastní tvorbou a specifickým žánrem, který oni sami označují jako Crossover Rock. Během večera dále vystoupila Rajvosa Prag Band, jejíž první slovo z názvu je slangovým označením pro Sarajevo, protože hrají (kromě jiných stylů) především balkánskou muziku. Následovala nová pětičlenná skupina Surrender Brainchild. Představili svoji hudbu, o níž říkají, že má v nitru hravé dítě s neomezenými možnostmi fantazie. A opravdu, Vencovského aulu opanovala pohodová hudba. Své vystoupení uzavřeli písní o Rock’nRollu a všemu co k němu patří. Další kapelou byli Hot Wings, kteří nejsou milovníky rychlého občerstvení, jak by se dle názvu mohlo zdát, ale jejich název vznikl spojením jména jejich učitele hudby pana Horkého – Hot a přesmyčkou slova swing – Wings, což už jistě napoví i žánr, který hrají. Během večera dále vystoupili The Basketles, přátelé z basketbalu, kteří se kdysi rozhodli hrát hudbu Beatles. Vystupují spolu již úctyhodných 14 let. Jako poslední své umění představila Liberecká kapela Exil 51. Parta fajn kluků, ve které hrají 3 absolventi VŠE. Žánr kapely je poprock s českými texty a jedna z jejich písní se stala neoficiální hymnou Jizerské padesátky.

Soutěž měla velmi napínavé vyhlašování vítěze. Porota v čele s rektorkou VŠE prof. Hanou Machkovou, která poctila soutěž svou účastí, odevzdala vyplněné archy s pořadím a hned před zraky diváků moderátor večera postupně vyhlašoval výsledky.

Na prvním místě se umístila kapela Other Way a hned v těsném závěsu za ní kapela Exil 51. Třetí místo obsadila kapela Hot Wings. Kapely získaly kromě ocenění i peněžitý dar od sponzorů.

Akce byla velmi úspěšná, těšíme se na Vás znovu za rok.

Pokud byste se chtěli dozvědět více, tak se staňte našimi fanoušky na Facebooku: https://www.facebook.com/V%C5%A0E-HLED%C3%81-TALENT-165417683518999/?fref=ts.

Ročník 2015

Již po páté se konala soutěž na půdě Vysoké školy ekonomické v Praze, která oceňuje schopnosti a talent, které během působení na škole nemohou tolik vyniknout. Diváci na semifinále VŠE HLEDÁ TALENT 19. listopadu 2015 zaplnili Vencovského aulu a byli skvělými fanoušky, kteří podporovali během celého večera svým potleskem všechny soutěžící. Pravidla však dovolují postoupit pouze pěti finalistům, kteří se umístění dozvěděli až na finálovém večeru v pražské Lucerně na Reprezentačním plese VŠE 2. prosince 2015. Dokument VŠE HLEDÁ TALENT 2015 bude brzy ke shlédnutí.

1. místo - GABRIELA HORNÍČKOVÁ A MICHAELA LISTOVÁ

2. místo - VANDA MAREŠOVÁ

3. místo - MARIKA POSTLEROVÁ

4. místo - LUCIE PITELOVÁ A JAN DVOŘÁK

5. místo - PAVEL BĚLÍK

Ročník 2014

Semifinále VŠE HLEDÁ TALENT se konalo 20. listopadu 2014. Již 4. ročník úspěšné soutěže pro studenty (i zahraniční erasmus studenty), absolventy i zaměstnance VŠE nabídl celovečerní show ve Vencovského aule, která byla plná fanoušků. K vidění bylo 21 vystoupení, z nichž pouze 5 postoupilo do finále do pražské Lucerny na Reprezentační ples VŠE 3. prosince. Fotografie vítězů pro rok 2014 jsou umístěny níže. Soutěž každý rok odhalí nové talenty, příští rok se můžete zapojit i Vy. Dokument VŠE HLEDÁ TALENT 2014 je ke shlédnutí zde: https://www.youtube.com/watch?v=sqajamqQMo8 .

1. místo - OLGA KALINOVÁ s tanečním partnerem Martinem Štumarem

2. místo - KRISTIAN LAKARI

3. místo - 4FUSION

4. místo - MARTINA PAPÍKOVÁ

5. místo - GAUDEAUMUS

Ročník 2013

Třetí ročník již tradiční soutěže VŠE HLEDÁ TALENT se konal 16. listopadu. Vencovského aula burácela nadšením i radostí. 23 čísel se utkalo o finále. Krásný zpěv střídala pohybová vystoupení (tanec, street dance, ale i tanec o tyči, světelná show a další). Soutěžili mezi sebou studenti, pedagogové i absolventi VŠE. Finále soutěže proběhlo na Reprezentačním plese VŠE v Lucerně 4. prosince, kterého se zúčastnilo více než 3000 návštěvníků. V roce 2013 se na nejvyšších příčkách umístili tanečníci s mezinárodní třídou, profesionální akrobaté a sóloví zpěváci. Fotografie pěti vítězných vystoupení jsou umístěny níže.

1. Jan Knettig

2. VAŠE DUO

3. STREET FORCE CREW

4. Ruben Young

5. Alena Medveděva

Ročník 2012

Již druhý ročník úspěšné soutěže VŠE HLEDÁ TALENT se konal 29. listopadu. Účast na soutěži byla pestrá. Mezi soutěžícími diváci mohli shlédnout nejen talentované studenty, ale i absolventy a zaměstnance VŠE. Pravidla soutěže dovolují postoupit pouze 5 nejlepším vystoupením do finále, které se koná na Reprezentačním plese VŠE v Lucerně. V roce 2012 se na prvním místě umístil taneční pár s originálním provedením jivu. Videoprezentace pěti vítězných vystoupení je umístěna níže.

1. Kirill Putryk a Vanda Dětinská

2. Michaela Bláhová

3. Felix Sander

4. Lavanta

5. Jana da Conceicao

Ročník 2011

První ročník soutěže VŠE HLEDÁ TALENT byl velmi pestrý. Do soutěže se přihlásilo mnoho talentů, byly zastoupeny všechny fakulty školy a dokonce se zúčastnili i soutěžící z řad zahraničních studentů. Porota měla těžké rozhodování, do semifinále mohlo postoupit pouze 19 nejúspěšnějších vystoupení a do finále v pražské Lucerně jen pět. Na vyhlášení soutěže a konečné pořádí se diváci mohli podívat na Reprezentačním plese VŠE 2011. Videoprezentace pěti vítězných vystoupení je umístěna níže.