Finále soutěže VŠE HLEDÁ TALENT – SOUTĚŽ KAPEL

Ve čtvrtek 28. 4. 2016 proběhl první ročník soutěže VŠE HLEDÁ TALENT – SOUTĚŽ KAPEL. Jedná se o nový projekt úspěšné talentové soutěže, kterou pořádá Vysoká škola ekonomická v Praze již šest let. V soutěži VŠE HLEDÁ TALENT se za tu dobu objevila řada skvělých umělců, akrobatů, tanečníků, ale především zpěváků, hudebníků i kapel. Díky velkému zájmu v této kategorii vznikla samostatná soutěž určená právě pouze pro hudební skupiny. Vítězové (1. a 2. místo) budou vystupovat na podzim na každoročním Reprezentačním plesu VŠE v Lucerně, který se letos bude konat ve středu 30. listopadu.

Do finále prvního ročníku postoupilo sedm kapel. Podmínkou účasti v soutěži jsou alespoň dva členové kapely, kteří jsou studenti, absolventi či zaměstnanci VŠE. Celkový počet přihlášek do soutěže převyšoval 20 hudebních skupin.

Jako první kapela večera vystoupila Lucky Luciano v jazzovém stylu, jejichž název je mimochodem i jménem slavného mafiána z 30. let. Druhou v pořadí byla kapela Other Way, která rozburácela Vencovského aulu s vlastní tvorbou a specifickým žánrem, který oni sami označují jako Crossover Rock. Během večera dále vystoupila Rajvosa Prag Band, jejíž první slovo z názvu je slangovým označením pro Sarajevo, protože hrají (kromě jiných stylů) především balkánskou muziku. Následovala nová pětičlenná skupina Surrender Brainchild. Představili svoji hudbu, o níž říkají, že má v nitru hravé dítě s neomezenými možnostmi fantazie. A opravdu, Vencovského aulu opanovala pohodová hudba. Své vystoupení uzavřeli písní o Rock’nRollu a všemu co k němu patří. Další kapelou byli Hot Wings, kteří nejsou milovníky rychlého občerstvení, jak by se dle názvu mohlo zdát, ale jejich název vznikl spojením jména jejich učitele hudby pana Horkého – Hot a přesmyčkou slova swing – Wings, což už jistě napoví i žánr, který hrají. Během večera dále vystoupili The Basketles, přátelé z basketbalu, kteří se kdysi rozhodli hrát hudbu Beatles. Vystupují spolu již úctyhodných 14 let. Jako poslední své umění představila Liberecká kapela Exil 51. Parta fajn kluků, ve které hrají 3 absolventi VŠE. Žánr kapely je poprock s českými texty a jedna z jejich písní se stala neoficiální hymnou Jizerské padesátky.

Soutěž měla velmi napínavé vyhlašování vítěze. Porota v čele s rektorkou VŠE prof. Hanou Machkovou, která poctila soutěž svou účastí, odevzdala vyplněné archy s pořadím a hned před zraky diváků moderátor večera postupně vyhlašoval výsledky.

Na prvním místě se umístila kapela Other Way a hned v těsném závěsu za ní kapela Exil 51. Třetí místo obsadila kapela Hot Wings. Kapely získaly kromě ocenění i peněžitý dar od sponzorů.

Akce byla velmi úspěšná, těšíme se na Vás znovu za rok.

Pokud byste se chtěli dozvědět více, tak se staňte našimi fanoušky na Facebooku: https://www.facebook.com/V%C5%A0E-HLED%C3%81-TALENT-165417683518999/?fref=ts.Facebook